ĹlÄĹźaĹski MiĂłd Akacjowy – Informacje ogĂłlne
MiĂłd akacjowy jest w regionie ĹlÄĹźy bardzo popularnym produktem. Obszar dookoĹa ĹlÄĹźy jest bogaty w drzewa robinii akacjowej, drzewa te stanowiÄ doskonaĹy poĹźytek dla pszczóŠz okolic SobĂłtki, Sulistrowiczek i innych miejscowoĹci z okolic ĹlÄĹźy. Przez niektĂłrych pszczelarzy drzewo to jest nazywane robiniÄ faĹszywÄ , akacjÄ i grochodrzewem. Drzewa robini akacjowej nie stanowiÄ gĹĂłwnego poĹźytku dla pszczóŠz SobĂłtki, jednak w niektĂłrych miejscach na przykĹad w okolicach Sulistrowic znajdujÄ siÄ akacje ktĂłre mogÄ zostaÄ wykorzystane przez pszczelarzy z pasiekami wÄdrownymi.

MiĂłd Akacjowy – WĹaĹciwoĹci lecznicze i cechy Miodu Akacjowego.
Barwa miodu akacjowego jest, tak samo jak innych miodĂłw, róşna. W formie pĹynnej ma on kolor od jasnosĹomkowej aĹź po zielonkawÄ . Czasami moĹźe byÄ teĹź bezbarwny. MiĂłd w formie staĹej moĹźe byÄ barwy biaĹej do kremowoşóĹtawej. Ten pyszny miĂłd jest w sĹodki w smaku a jego delikatny smak uwielbiany jest w szczegĂłlnoĹci przez kobiety. MiĂłd akacjowy, jest miodem ktĂłry stosunkowo dĹugo krystalizuje, bo aĹź do dwĂłch lat.
OprĂłcz doskonaĹego smaku, miĂłd akacjowy charakteryzuje siÄ wysokÄ zawaroĹciÄ fruktozy. Zawiera on flawanoidy i olejek eteryczny. Jest on doskonaĹÄ odĹźywkÄ regeneracyjnÄ , wskazany jest do chorych z lekkimi postaciami cukrzycy. Z leczniczych wĹaĹciwoĹci tego miodu mogÄ korzystaÄ osoby z chorobami wrzodowymi ĹźoĹÄ dkai dwunastnicy, schorzeniami nerek i ukĹadu moczowego, stanami zapalnymi gĂłrnych drĂłg oddechowych. MiĂłd akacjowy ma rĂłwnieĹź wĹasciwoĹci uspokajajÄ ce i wzmacniajÄ ce. Bywa teĹź stosowany w chorobach skĂłry.
3 000 000 kwiatĂłw
Od 750 000 do 3 000 000 kwiatĂłw muszÄ odwiedziÄ pszczoĹy Ĺźeby zebraÄ odpowiedniÄ iloĹÄ nektaru, z ktĂłrego powstanie 1 kg miodu.
Zapytaj o miĂłd.
{uniform form=4/}