Skip to content
Menu
Ślężańskie Miody
  • Strona główna
  • Blog
  • Sklep
  • Koszyk
  • Dane kontaktowe Fundacji
    • Statut
Ślężańskie Miody

MiĂłd Wielokwiatowy

Napisano dnia 9 lipca 2014

Ślężański MiĂłd Wielokwiatowy – Informacje ogĂłlne

Na terenach otaczajÄ cych gĂłrę Ślężę jest to jeden z podstawowych miodĂłw jaki pozyskujemy. Jego skład, zawartość witamin i minerałów sÄ uzaleĹźnione od gatunkĂłw kwiatĂłw jakie odwiedzajÄ nasze pszczoły. Jego smak i kolor rĂłwnieĹź jest róşny, od koloru jasno kremowego po ciemno złoty.

MiĂłd wielokwiatowy pod względem składu chemicznego cechuje duĹźa róşnorodność. Decyduje o tym nektar kwiatowy pochodzÄ cy z wielu roślin miododajnych. Podobnie jak w innych odmianach miodu, podstawÄ jego właściwości odĹźywczych i leczniczych sÄ cukry proste, glukoza i fruktoza. SzczegĂłlnie duĹźÄ zawartościÄ cukrĂłw prostych odznacza się miĂłd wielokwiatowy z kwiatĂłw wiosennych, róşnych roślin uprawnych, Ĺ‚Ä kowych, leśnych i gĂłrskich. Natomiast miody pochodzÄ ce z pełni lata i jesienne sÄ bogatsze w enzymy, biopierwiastki i zwiÄ zki o działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Według Curyło badane prĂłbki miodu wielokwiatowego zawierajÄ od 1,5 do 10 ug/100 g (3-karotenu (prowitaminy A). MiĂłd ten ze względu na duĹźÄ zawartość cukrĂłw prostych, takich jak glukoza i fruktoza. Zawiera takĹźe duĹźo krzemu.

               Â

 Miód wielokwiatowy w leczeniu profilaktycznym.

 PodstawowÄ zaletÄ miodu wielokwiatowego, sÄ jego właściwości lecznicze gĂłrnych drĂłg oddechowy. MiĂłd wielokwiatowy pomaga   rĂłwnieĹź na takie choroby jak, katar sienny czy astma oskrzelowa. IstniejÄ takĹźe badania ktĂłre potwierdzajÄ lecznicze walory miodu w schorzeniach alergologicznych i chorobach układu krwionośnego. Zdaniem niektĂłrych naukowcĂłw swoje właściości lecznicze miĂłd wielokwiatowy zawdzięcza, drobinkom pyłku pszczelego i kurzu obecnego podczas miodobrania, ktĂłry stanowi swojego rodzaju przeciwciała.

Â

Â

Dlaczego miód z okolic Ślęży?

Teren w obrębie całej gĂłry Ślęży jest czysty i nie skarzony. Ślęża i obszary do niej przylegajÄ ce naleĹźÄ do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego, a dodatkowo obszar leśny Ślęży jest wpisany do programu ochrony przyrody “Natura 2000”.

Â

30 tysięcy lotów

Robotnica w czasie jednego lotu odwiedza około 100 – 150 kwiatĂłw. W czasie całego swojego Ĺźycia ta licza wzrasta do 20-30 tysięcy.


Zapytaj o miĂłd.

{uniform form=4/}

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalendarz

Lipiec 2014
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
  Sie »
©2021 Ślężańskie Miody | Powered by SuperbThemes & WordPress