Skip to content
Menu
Ślężańskie Miody
  • Strona główna
  • Blog
  • Sklep
  • Koszyk
  • Dane kontaktowe Fundacji
    • Statut
Ślężańskie Miody

Aktualności

Napisano dnia 5 października 2014

03.11.2014

 Chcieliśmy serdecznie serdecznie zaprosić wszystkich pszczelarzy bÄ dz miłośnikĂłw pszczół na “Zlotu Zapylaczy”.

Impreza odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2015 roku. Impreza ta wcześniej odbywała się na Mazurach w lecie lecz organizatorzy postanowili przenieść jÄ na zimę, ze względu na duĹźe zainteresowanie. Ta 3 dniowa impreza odbędzie się w Hotelu Fero przy ulicy Sanatoryjnej w Ustroniu. Dostępna liczba miejsc to około 160 “zapylaczy”. Organizator przewiduje noclegi z wyĹźywieniem, dla osĂłb zainteresowanych wykupieniem pełnego pakietu konferencyjnego, lecz wskazany jest pośpiech poniewaĹź miejsca bardzo szybko się zapełniajÄ .

NiewÄ tpliwie najwaĹźniejszy jest 2 dzień kiedy to odbywać się będÄ wykłady, ktĂłre będÄ prowadzone przez PanĂłw Tomasza Kędziora i Pana Mariusza Chachuła. Obaj Panowie prowadzÄ własne pasieki i sÄ wykładowcami w Pszczelej Woli. Na pewno wykorzystać zimowy czas, kiedy nasze pszczoły czekajÄ w ulach na kolejny sezon, na dyskusje w większym gronie, porĂłwnanie doświadczeń i nawiÄ zanie znajomości.

Rezerwacje miejsc pod ardesem marketing2@hotelfero.pl Wymagana jest zaliczka. Szczegóły znajdziecie na Plakacie promujÄ cym to wydarzenie.

Nie czekajcie więc drodzy miłośnicy pszczół. Rezerwujcie miejsca i do zobaczenia w Ustroniu. Warto podpytać wśrĂłd znajomych pszczelarzy i wybrać się większÄ grupÄ . Osoby z DolnegoślÄ ska zainteresowane wypadem wspĂłlnym transportem, prosimy o kontakt na adres: admin@slezanskiemiody.com

Â

02.11.2014

Dodaliśmy szereg artykułów na temat budowy pszczół i ich ochrony. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Oto mała część z nich:

  • NarzÄ dy ruchu pszczoły
  • Układ pokarmowy pszczół
  • Układ odpornościowy
  • Hemolimfa czyli krew pszczół

04.10 2014

W Sobotę i Niedziele na zamku Grodziec odbyła się 8 edycja “Święta Wina i Miodu Pitnego”.

Mimo Ĺźe w Sobotę nas zabrakło na Zamku odbyła się konferencja na tema ustawy “winnej” i uprawie winorośli. Odbył się konkurs na najlepsze wina i miody pitne, konkurs na najlepsze potrawy na miodzie i winie. AtrakcjÄ w tym dniu były występy zespołów folklorystycznych i koncert zespołu „Za kratÄ â€ z LwĂłwka ŚlÄ skiego. Ponadto prezentacja stoisk rzemiosł średniowiecznych, kowali z Baranowicz (Białoruś) a takĹźe pokazy walk rycerskich w wykonaniu bractw rycerskich (Bohurt, Bitwa o zamek).

W Niedziele musimy to przyznać zaskoczyły nas 2 rzeczy. Mgła ktĂłra schowała zamek przed turystami, była czymś naturalnym i trzeba przyznać dodało Zamkowi tajemniczości. Niestety zanim na niego trafiliśmy musieliśmy sporo bĹ‚Ä dzić, gdyĹź brakuje wyraĹşnych znakĂłw prowadzÄ cych do Zamku. Wiemy Ĺźe nie byliśmi pierwsi ktĂłrzy bĹ‚Ä dzili.

Po dotarciu na zamek moĹźna było poczuć zapach minionych wiekĂłw. Prawie kaĹźdy sprzedawca ubrany był w strĂłj wzorowanych na ubiĂłr ludzi ze Średniowiecza. MoĹźna było spotkać niejednÄ księżniczkę i bogatego księcia. Sam zamek był udostępniony do zwiedzania razem z przewodnikiem za mniej niĹź 10 zł. MoĹźna było zakupić miody róşnych rodzajĂłw i prawie kaĹźdy fan miodĂłw mĂłgł znaleźć swĂłj wymaĹźony gatunek. My jednak szukaliśmy czegoś wyjÄ tkowego. OprĂłcz znanych marek miodĂłw pitnych, moĹźna było odnaleźć domowej produkcji nalewki i syropy z róşnych ziół i owocĂłw.

NaszÄ szczegĂłlnÄ uwagę zwrĂłciło stoisko pszczelarza przebranego za błazna od ktĂłrego, najpeirw sprĂłbowaliśmy a potem kupiliśmy miĂłd pitny trĂłjniak.

MiĂłd Pitny “Kapucyński” TrĂłjniak jest dość cierpki w smaku. Nasz “Błazen” zapewniał Ĺźe dodał do niego chmielu i cynamonu. Data na butelce wskazuje Ĺźe miĂłd był sycony w 2012 roku. W smaku jest ostry i zapewne nie przypadłby do gustu płci pięknej, dlatego wypijemy go (bez obrazy Panie) nie dzielÄ c się z nimi 😀

Â

{imageshow sl=12 sc=1 /}

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalendarz

Październik 2014
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
« Wrz Lis »
©2021 Ślężańskie Miody | Powered by SuperbThemes & WordPress