Listopad 2014

Listopad 2014

14.11.2014

Rozpoczynamy II quiz pszczelarski na naszym fan pagu. Dodajemy nowy rozdział “rośliny miododajne”.

06.11.2014

W związku z duĹźym zainteresowaniem na pytanie “Kiedy rozpoczyna się rok pszczelarski ?” na naszym fanpagu postanowiliśmy rozwinąć temat 😀 Więc uwaga…..

Rok pszczelarski rozpoczyna się w ….. Sierpniu.

Dlaczego właśnie Sierpień? To właśnie w tym miesiącu liczebność i kondycja naszych pszczół ma kluczowe znaczenie do powodzenia w zimowli, a co za tym idzie, ma to wpływ na zbiory miodu czy pyłku w następnym sezonie. Sierpniowe pszczoły są pszczołami zimowymi i to one powinny przetrwać zimę i zadbać o rozwój młodych pszczół wiosną. To właśnie w sierpniu powinno się rozpoczynać podkarmianie pszczół na zimę, również wskazane jest już w sierpniu (lub jeszcze wcześniej) rozpoczęcie walki z warrozą. W sierpniu musimy także ocenić siłę rodziny i w razie konieczności połączyć słabsze rodziny w jedną silną w celu zwiększeniu jej siły i zwiększenia jej szansy na przetrwanie zimy.  

03.11.2014

 Chcieliśmy serdecznie serdecznie zaprosić wszystkich pszczelarzy bądz miłośnikĂłw pszczół na “Zlotu Zapylaczy”.

Impreza odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2015 roku. Impreza ta wcześniej odbywała się na Mazurach  w lecie lecz organizatorzy postanowili przenieść ją na zimę, ze względu na duĹźe zainteresowanie. Ta 3 dniowa impreza odbędzie się w Hotelu Fero przy ulicy Sanatoryjnej w Ustroniu. Dostępna liczba miejsc to około 160 “zapylaczy”.  Organizator przewiduje noclegi z wyĹźywieniem, dla osĂłb zainteresowanych wykupieniem pełnego pakietu konferencyjnego, lecz wskazany jest pośpiech poniewaĹź miejsca bardzo szybko się zapełniają.

Niewątpliwie najważniejszy jest 2 dzień kiedy to odbywać się będą wykłady, które będą prowadzone przez Panów Tomasza Kędziora i Pana Mariusza Chachuła. Obaj Panowie prowadzą własne pasieki i są wykładowcami w Pszczelej Woli. Na pewno wykorzystać zimowy czas, kiedy nasze pszczoły czekają w ulach na kolejny sezon, na dyskusje w większym gronie, porównanie doświadczeń i nawiązanie znajomości.

Rezerwacje miejsc pod ardesem marketing2@hotelfero.pl Wymagana jest zaliczka. Szczegóły znajdziecie na Plakacie promującym to wydarzenie.

Nie czekajcie więc drodzy miłośnicy pszczół. Rezerwujcie miejsca i do zobaczenia w Ustroniu. Warto podpytać wśród znajomych pszczelarzy i wybrać się większą grupą.  Osoby z Dolnegośląska zainteresowane wypadem wspólnym transportem, prosimy o kontakt na adres: admin@slezanskiemiody.com

 

02.11.2014

Dodaliśmy szereg artykułów na temat budowy pszczół i ich ochrony. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Oto mała część z nich:

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *