Połowa sukcesu

Połowa sukcesu

 

Obecnie mija około 4 tygodnie, odkąd rozpocząłem mĂłj drugi projekt na portalu croudfoundingowym “Polak Potrafi”. KaĹźdy z naszych fanĂłw wie, Ĺźe projekt “Bzykająca przyczepka – edukuje”, jest projektem edukacyjnym skierowanym do szkół i przedszkoli. Hmm myślę, Ĺźe będą to przed wszystkim przedszkola, chodziaĹź to się okaĹźe.

Czy to właściwy czas?

Przyznam otwarcie, Ĺźe rozpoczynanie projektu w miesiącu w ktĂłrym wydatkĂłw jest sporo, bo mamy Świętego Mikołaja, BoĹźe Narodzenie, Sylwestra i raczej mało osĂłb myśli wtedy o wsparciu tak “oryginalnych” projektĂłw jak mĂłj. Z całą pewnością mogę powiedzieć, Ĺźe w porĂłwnaniu do pierwszej “Bzykającej przyczepki” projekt cieszy się o wiele ….. mniejszym zainteresowaniem i myślę Ĺźe jest to właśnie spowodowane okresem Świątecznym. Poza tym trzeba pamiętać, Ĺźe nasz projekt nie jest jedyny na Polak Potrafi. OprĂłcz nas jest jeszcze cała masa atrakcyjnych i wartych wsparcia projektĂłw.

Z drugiej jednak strony rozpoczęcie projektu właśnie zimą, w tym okresie, ma na celu sprawdzenie zainteresowania w miesiącu/miesiącach najsłabszych. Po zakończeniu projektu, niezależnie od sukcesu lub porażki, ukaże się porównanie dzień po dniu jak wyglądało zainteresowanie zarówno pierwszym jak i drugim projektem. 

Co mnie zaskoczyło do tej pory?
Na pewno zaskoczyli mnie ludzie ktĂłrzy wsparli projekt. Było jak narazie kilka osĂłb ktĂłre wpłaciły po złotĂłwce i te wpłaty teĹź są waĹźne, ale pozytywnie zaskoczyły mnie osoby ktĂłre wsparły teĹź “pierwszy projekt”. Ciesze się Ĺźe ponownie zaufały mojemu szalonemu, dla niektĂłrych, pomysłowi. Bardzo waĹźny jest teĹź fakt, Ĺźe pojawili się rĂłwnieĹź pierwsi sponsorzy i mam nadzieję, Ĺźe ich śladem podążą inne firmy, z branĹźy pszczelarskiej i nie tylko.

Dość przykrym jest jednak fakt, że mimo dość intensywnego poszukiwania sponsorów w branży pszczelarskiej, firmy a sporym potencjale nie wykazały żadnego lub znikome zainteresowanie. Jeśli chodzi natomiast o wsparcie medialne to niezmiennie cieszymy się wsparciem, Sukcesu Bartnika, Portalu Pszczelarskiego, Radia Wrocław i wielu fanów którzy udostępniają mój projekt dalej.  Ogromny zaskoczeniem był dla mnie fakt pojawienia się sponsora, którego nie znałem. Firma Stanoch produkująca ule styrodurowe, wsparła mój projekt i dodatkowo zaoferowała dodatkowe wparcie w postaci 6 uli, 3 odkładowych wielkopolskich i 3 wielokorupusowych wielkopolskich, które można wybrać jako nagrody w naszym projekcie, za bardzo dobrą cenę.

Czy się uda?

Chyba w to nie wątpicie? Właśnie rozpoczął się nowy rok i wierze, że w tym roku uda się zrealizować niejeden podobny projekt. Do końca zbiórki zostało jeszcze około 3 tygodni. Będę mocno pracował, żeby wszystko się udało i zebrać nie tylko 3500 zł, ale dużo więcej. 

Trzymajcie za nas kciuki. 27 Stycznia bądźcie z nami, bo wtedy kończy się projekt i okaże się czy się udało!

Pozdrawiam,

Daniel Borak

 

 

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *