“Bzykająca przyczepka – edukuje” – Ul inhalacyjny

“Bzykająca przyczepka – edukuje” – Ul inhalacyjny

“Bzykająca przyczepka Edukuje” – ul inhalacyjny

Przed wami drodzy fani i wspierający oto jeden z ostatnich uli (nie ostatni) na który wszyscy czekaliśmy. Poniżej znajdziecie zdjęcia ula inhalacyjnego, dzięki któremu możliwe będzie, zobaczyć pszczoły we wnętrzu ula, ale co najważniejsze będziemy mogli odetchnąć leczniczym powietrzem z jego wnętrza.

WaĹźny element projektu

Właśnie ten ul, jest jednym z najwaĹźniejszych celĂłw projektu “Bzykająca przyczepka – edukuje”. Dlaczego? Na pewno dlatego, Ĺźe moĹźna do niego podejść z kaĹźdej strony i zobaczyć pszczoły na Ĺźywo, gdyĹź kaĹźda ściana boczna jest otwierana i przeszkolna. Jednak właśnie dzięki temu ulowi moĹźemy doświadczyć i odczuć praktycznie w odrazu lecznicą woń niesamowitego powietrza i usłyszeć melodię ktĂłra wydobywa się z ula. W naszym kraju powoli coraz częściej słyszy się o budowie domkĂłw do Apiterapii, ktĂłrych moc lecznicza od dawna znana jest juĹź na wschodzie (Rosja i Ukraina) Otóş nasz ul inhalacyjny, jest właściwie takim małym domkiem do Apiterapii. Uwierzcie mi na słowo, Ĺźe oddychanie powietrzem, ktĂłre wydobywa się z ula jest niesamowitym przeĹźyciem. Ma jednak ona swoją cenę. Otwierając ul naruszamy panującą w środku delikatną harmonię. Powietrze w ulu wypełnione jest przeróşnymi zapachami, w tym feromonami matki pszczelej za pomocą ktĂłrych odbywa się komunikacja i rodzina pszczela nie rozpada się.

I właśnie tu pojawia się “pierwiastek edukacyjny tego ula. Aby jak najlepiej przekazać wiedzę o pszczołach i strukturę rodziny pszczelej, postanowiłem pokazać pszczoły dzieciom i dorosłym praktycznie na wyciągnięcie ręki. W ten sposĂłb na pewno wzbudzę większe zainteresowanie i przyciągnę uwagę dzieci na ktĂłrych mi najbardziej zaleĹźy. Patrząc na ten ul oczywiście zdaję sobie sprawę, Ĺźe trzeba będzie go zmodyfikować, dodając mniejszy, niĹźszy stojak i tworząc schodki dla dzieci, Ĺźeby mogły wygodniej spojrzeć do ula. Ale pĂłki co czekamy nadal na wiosnę 😀 Obecnie ul jeszcze nie jest pomalowany, lecz postanowiłem go pomalować na ciepło jedynie pokostem lnianym, co bardzo skutecznie zakonserwuje ul i nada mu miodowy kolor.

I teraz najważniejsza rzecz. Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich osób które wspomogły mój projekt i są ze mną w trakcie jego realizacji.

Podziwiajcie wasz piękny ul inhalacyjny!

 {imageshow sl=42 sc=23 /}

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *