Poidło dla owadów – nasze porady dla Was.

Poidło dla owadów – nasze porady dla Was.

Poidło dla pszczół

Nasze porady dla Was

Gdy zbliża się czas wiosny i wszyscy zaczynamy dochodzić do siebie po zimie, powinniśmy zadbać o naszych małych przyjaciół. Owady, gady, płazy i wszelkiego rodzaju stworzenia, tak jak my potrzebują wody. Każdy z Was doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Tak samo każdy z Nas widzi jak coraz częściej wraca do nas problem suszy. My w pasiece obserwujemy to co roku. Widzimy zmiany które zachodzą. Właśnie dlatego tworzymy dla Was krótki poradnik jak stworzyć poidło dla pszczół.

Nasze podpowiedzi

  • Nie musisz tworzyć wymyślnych konstrukcji. Zbuduj je z tego co masz pod ręką.
  • Najważniejsza zasada przy tworzeniu poideł to zakrycie lustra wody. Wykorzystaj do tego gałązki z drzew, mech, keramzyt, korę drzewną. Doskonale sprawdza się również węgiel drzewny.
  • Jeśli wykonujesz poidło dla owadów, to postaw je w miejscu gdzie woda będzie mogła się nagrzać.
  • Wykonując poidło które będzie niezbyt głębokie, zapewnisz bezpieczeństwo ptakom, które przy zbyt głębokich pojemnikach mogą się utopić.
  • Nie zniechęcaj się. Owady odrazu nie zawsze się pojawiają. Może wydawać się że nic nie korzysta z twojego pojemnika, ale tym się nie przejmuj. Owady się pojawią.
  • Co 2 – 3 tygodnie sprawdzaj poidło. Wyczyść je jeśli jest zabrudzone.

  • Jeśli poidło dla owadów jest stosunkowo małe, to pamiętaj żeby je uzupełniać. Czas zdarza się że ktoś robi poidełka i zapomina o nich. Także pamiętajcie o nich 😀

Na naszej pasiece mamy 2 poidła w których codziennie pszczoły pobierają wodę. Już wkrótce będziemy tworzyć poidło na naszej łące kwietnej. Będzie ono różniło się od tego które mamy na pasiece. Będziemy w nim wykorzystywali naturalny spadek terenu, ale o tym dowiecie się z kolejnych nagrań.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *