Lip 09, 2018 265razy

Drugie Warsztaty w Środzie Śląskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drugie warsztaty pszczelarskie w Środzie Śląskiej

W tym roku mieliśmy okazję odwiedzić po raz kolejny przedszkole w Środzie Śląskiej. Wcześniejsze warsztaty okazały się bardzo fajną inicjatywą i spodobały się dzieciom, więc drugie warsztaty można powiedzieć były hmmm jakby wyzwaniem.
Dlaczego? Ponieważ wymagało to przygotowania dla dzieci zupełnie nowego materiału edukacyjnego. I właśnie do tych celów zakupiłem maskotkę pszczoły.
Nie będę skromny i jestem nawet pewny że nikt wcześniej nie wykonywał tak warsztatów. Co dokładnie mam na myśli? Opowiadanie o pszczołach ... jako pszczoła.
Na pewno było to wyzwanie, ponieważ na zewnątrz panowała temperatura sięgająca ponad 30 stopni a ubranie na siebie pełnego stroju na parę godzin ... Zresztą możecie się domyślać :D
Ale przecież o to właśnie chodziło i tak miało to właśnie wyglądać!

No i po co to wszystko?

Od ubiegłej wizyty w Środzie Śląskiej minął już ponad rok czasu i należy zadać sobie pytanie.
Po co i czy warto?
No tak pytania banalne lecz również ważne, Jak możecie się domyślać Odpowiedź brzmi Tak na oba te pytania.
Po co? Bo jeśli nie My to kto. Nie pamiętam już kto powiedział te słowa la brzmiały one: "Nie czekaj na zmiany, bądź zmianą" . Dla mnie każdy kto choć trochę czuje odpowiedzialność za otaczający świat, powinien zrobić coś dla niego. Cokolwiek to i tak jest sporo, bo jest lepsze niż nic!
Czy warto? Tak jeśli wkładasz w to całego siebie i jeśli przekazujesz jakąś wartość. Patrząc dookoła, doskonale zdaję sobie sprawę że jest wielu którzy próbują naśladować moje warsztaty, ale jeśli to robicie to zrobicie to dobrze a nie na odpi......

Tak jak ostanio, tak i teraz dzieci były zachwycone i ich radość z poznania "Pana pszczoły" była ogromna. W końcu nie codziennie pszczoła może mówić i opowiadać o sobie :D Ogromna radość i zainteresowanie budziło u dzieci zobaczenie tak dużej pszczoły, oraz otrzymane pod koniec zajęć "Pszczele Zagadki" na pewno sprawi że dzieci na długo zapamiętają to spotkanie.

Środa Śląska 

Jedne z najlepszych warsztatów jakie przeprowadziliśmy dotychczas!

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 lipiec 2018 21:19

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Edukacyjne Warsztaty pszczelarskie dla Dzieci i młodzieży

Dopasowny plan zajęć

Dzięki projektowi edukacyjnemu i doświadczeniu zebranym podczas zajęć które już się odbyły, stworzyliśmy nasz autorski plan warsztatów, który robi wrażenie na dzieciach, które słuchają z zapartym tchem.

To nasza pasja!

Dla nas prowadzenie warsztatów to pasja i walka o nasze pszczoły! Całkowity dochód z warsztatów przeznaczony jest na opiekę nad naszymi pszczołami i zakup nowych materiałów edukacyjnych dla dzieci o pszczołach.

Spotkania z pszczołami 

Podczas naszych warsztatów dzieci mają wyjątkową okazję nie tylko posłuchać o niesamowitym życiu pszczół, ale również zgłębić obserwacje pod mikroskopem, czy zobaczyć pszczoły na żywo! Tak jest! Przyjeżdżamy z pszczołami!

Zapytaj o termin!

Ponieważ Lato jest dość krótkie a my mamy ograniczony czas na wyjazdy z pszczołami, to radzimy jak najszybciej wysłać zapytanie o termin. Nie czekaj na ostatnią chwilę, bo wiemy z doświadczenia że to marne rozwiązanie. Pisz na adres :warsztaty@slezanskiemiody.pl

NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Roślina Miododajna - Nawłoć

Roślina Miododajna - Nawłoć Nawłoci tak naprawdę mamy parę rodzajów w naszym kraju. Mamy nawłoć pospolitą, nawłoć

Read more
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci w Smolcu

Warsztaty pszczelarskie - Smolec Zobacz jak bawiły się dzieci w Smolcu Edukacja

Read more
Drugie Warsztaty w Środzie Śląskiej.

Drugie warsztaty pszczelarskie w Środzie Śląskiej W tym roku mieliśmy okazję odwiedzić po raz kolejny przedszkole w Środzie Śląskiej.

Read more
Promocja pyłkowa od Ślężańskich Miodów

Promocja Pyłkowa Nadchodzi czas gdy wszystko się zazieleni i dostaniemy kopa do działania. Tego Wam życzę :D Maj

Read more
Warsztaty pszczelarskie dla dzieci w Szczawnie Zdrój

Warsztaty w Szczawnie Zdrój Pierwszymi warsztatami jakie mieliśmy okazję przeprowadzić w tym roku był warsztaty na Jarmarku Wielkanocnym w

Read more
Skąd pochodzi miód, czyli ile miodu pochodzi z Polski i co trafia do marketów

Skąd pochodzi miód? Cóż skąd bierze się miód? Pytanie proste, prawda? Niby każdy zna na nie odpowiedz.

Read more
Zobacz również

NASZĄ MISJĄ JEST EDUKACJA I OCHRONA ZAPYLACZY

Template by JoomlaShine