Bzykająca przyczepka podbija świat!

 

Od 4 lat prowadząc małą pasiekę postanowiłem zrobić coś więcej.

Po co?

Żeby każdy zobaczył że można coś zmienić. Zarówno w świecie pszczół jak i w swoim życiu!

Zacząłem prowadzić warsztaty pszczelarskie dla dzieci. Coś co kompletnie zapanowało nad moją głową :D

Serio zapytaj mnie o pszczoły a opowiem ci wizję na 10 lat do przodu. 

A warsztaty cóż. Ciągle je rozwijamy i podnosimy poziom edukacyjny.

Tym razem wydajemy materiały edukacyjne i zakupujemy wyjątkową maskotkę edukacyjną.

A jak uda się uzbierać więcej, to podbijamy świat a dokładnie Berlin.

Zainteresowany? Już wkrótce ruszamy!

Start! - 16 Listopada godzina 19:00

 

Mam na imię Daniel i jestem pszczelarzem hobbystą. Swoją przygodę z pszczołami zacząłem kilka lat temu, u starszego pszczelarza który pokazał mi swoją 30 pniową pasiekę i podarował pierwszą książkę o pszczołach. Kiedy nadążyła się okazja, kupiłem swoje pierwsze 4 ule, do których pszczoły same się wprowadziły :D Tak powstała pasieka „Ursa”. W miarę upływu czasu pasiekę udało mi się powiększyć do 10 uli. Prowadzę również stronę internetową „Ślężańskie Miody”, poświęconą pszczołom i ich życiu, jednocześnie wspierając loklalnych pszczelarzy promując ich w sieci poprzez pokazanie ich pasiek. I to o mnie w skrócie :D

 

 

 

 

Projekt „Bzykająca przyczepka” powstał w Grudniu 2014 gdy na lokalnym „Jarmarku Bożonarodzeniowym” poznaliśmy wiele ciekawych osób między innymi lokalnych plantatorów malin oraz gospodarzy zajmujących się uprawą rzepaku. Stąd też „Bzykająca Przyczepka”. Planuje zakup przyczepki która pozwoli mi na wywóz uli i pszczół na różnego rodzaju pożytki. Nie wiemy ile i czy w ogóle uda nam się pozyskać jakiś miód, bo zależy to od wielu czynników ,lecz zyskamy na pewno jedną rzecz która jest dla nas najważniejsza. Zdrowie naszych pszczół. Poniżej przedstawiamy schemat dla uzmysłowienia ludziom ile czasu żyje pszczoła i ile zadań ma do wykonania w swoim krótkim życiu.

W skutek postępującej ekspansji środowiska przez człowieka obserwuje się coraz większy proces ubywania naturalnych obszarów w których pszczoły i inne zapylacze mogą egzystować. Coraz częściej i na coraz większych obszarach rolnicy prowadzą uprawy monokulturowe, które nie pozwalają zapylaczom na odpowiedni rozwój przez cały rok. Coraz mniej pozostaje dzikich obszarów leśnych z których pszczoły mogą czerpać nektar i pyłek potrzebny im do zdrowego rozwoju do życia przez cały rok. Wierzymy, że nawet jeśli nie uda się pozyskać miodu z różnych przyczyn (np: pogoda, słabe nektarowanie roślin) nasze pszczoły wykorzystają miód i pyłek do swojego rozwoju i wspomogą okoliczną przyrodę.

 

 

 

 

 Profesjonalna przyczepka do przewozu uli o której marzyłem to dość spory koszt około 10 tys. a najtańsza przyczepka w popularnym markecie budowlanym kosztuje około 1700 zł. Po zbadaniu rynku "przyczepkowego" i konsultacjach z doświadczonymi pszczelarzami, postanowiłem zakupić dobrej jakości przyczepkę polskiego producenta. Minimalna suma jaka mi potrzebna to około 3 tysiące złotych.

 

 Długo się zastanawiałem, dlaczego właśnie "Polak Potrafi"? Przecież zawsze można wziąśc kredyt i po krzyku. Odpowiedz jest prosta. Pierwszym i najważniejszym celem tego projektu jest przybliżenie ludziom świata pszczół. Każda osoba wspierająca ten projekt będzie mogła wesprzeć pszczoły i inne owady zapylające. Nagrody które dla was przygotowujemy, umożliwią wam zapoznanie się z ich światem i bycie jego częścią. Oczywiście oprócz materiałów informacyjnych i ulików dla dzikich pszczół będziecie mogli wybrać również coś słodkiego, czyli miodek i coś pachnącego czyli świece z wosku pszczelego. Dla koneserów przygotowujemy coś specjalnego czyli Miód Pitny. Nie czekajcie na lato! Nasze pszczoły już się obudziły i zaczęły przygotowania do sezonu.  

 

Bzykająca przyczepka podbija świat!

Subskrybuj

Wpisując się na listę mailingową otrzymasz od nas nasze aktualne promocje. Spokojnie, twój mail nie zostanie przekazany osobom trzecim.

Wkrótce przekażemy ci również wiadomości o nowych artykułach. Będą to artykuły ciekawe, pozbawione reklam, a przesycone wiedzą o pszczołach i ich świecie.