Biowar 500
Biowar 500 (500 mg/pasek)  paski do zwalczania warrozy pszczĂłĹ
Nowy preparat do zwalczania warrozy pszczóŠw postaci pasków.
SKĹAD JAKOĹCIOWY I ILOĹCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ
Amitraz 500 mg/pasek
RODZAJ I WIELKOĹC OPAKOWANIA
PudeĹko tekturowe zawierajÄ ce 10 paskĂłw zamkniÄtych w saszetce PET/Aluminum/PE.
WSKAZANIA LECZNICZE
Zwalczanie warrozy pszczĂłĹ.
PRZECIWWSKAZANIA
Nieznane.
DZIAĹANIA NIEPOĹťÄDANE
Nieznane.
O wystÄ pieniu dziaĹaĹ niepoĹźÄ danych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojÄ cych objawĂłw nie wymienionych w ulotce, naleĹźy powiadomiÄ wĹaĹciwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub UrzÄ d Rejestracji ProduktĂłw Leczniczych, WyrobĂłw Medycznych i ProduktĂłw BiobĂłjczych. Formularz zgĹoszeniowy naleĹźy pobraÄ ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (WydziaĹ ProduktĂłw Leczniczych Weterynaryjnych).
DAWKOWANIE I DROGA PODANIA
Produkt przeznaczony do zawieszania w ulu w dawce: 2 paski/1 ul.
ZALECENIA DLA PRAWIDĹOWEGO PODANIA
Paski umieĹciÄ w uliczkach miÄdzyramkowych o najwiÄkszej ruchliwoĹci pszczĂłĹ.
Paski zawiesiÄ w taki sposĂłb, aby pszczoĹy miaĹy swobodny dostÄp do ich obu stron, co uzyskuje siÄ poprzez zachowanie odpowiedniego odstÄpu miedzy ramkami.
Paski pozostawiÄ w ulu na okres 6 tygodni a nastÄpnie je usunÄ Ä. W razie gdyby ruch wewnÄ trz ula odbywaĹ siÄ z dala od paskĂłw, naleĹźy zmieniÄ miejsce ich zawieszenia tak aby znajdowaĹy siÄ one w roju pszczelim i przed ich usuniÄciem pozostawiÄ przez kolejne 2 tygodnie. Maksymalny okres po jakim naleĹźy usunÄ Ä paski wynosi 8 tygodni. PaskĂłw nie naleĹźy uĹźywaÄ ponownie.
Zaleca siÄ prowadziÄ leczenie we wszystkich ulach jednoczeĹnie.
Zalecany okres leczenia: po ostatnim miodobraniu (koniec lata/jesieĹ) i na wiosnÄ przed pierwszym poĹźytkiem towarowym.
PrzestrzegaÄ zalecanych okresĂłw leczenia i dawek.
OKRES KARENCJI
MiĂłd – zero dni.
Nie naleĹźy stosowaÄ w okresie produkcji miodu konsumpcyjnego.
SPECJALNE ĹRODKI OSTROĹťNOĹCI PRZY PRZECHOWYWANIU I TRANSPORCIE
PrzechowywaÄ w temperaturze poniĹźej 250C, w oryginalnym, zamkniÄtym opakowaniu.
ZuĹźyÄ natychmiast po otwarciu opakowania bezpoĹredniego.
Nie uĹźywaÄ po upĹywie terminu waĹźnoĹci podanego na etykiecie.
SPECJALNE OSTRZEĹťENIA I ĹRODKI OSTROĹťNOĹCI
LeczyÄ wszystkie rodziny w pasiece jednoczeĹnie.
ChroniÄ przed kontaktem z ĹźywnoĹciÄ .
Podczas aplikacji nie jeĹÄ, nie piÄ, nie paliÄ tytoniu.
Po wykonaniu zabiegu umyÄ rÄce ciepĹÄ wodÄ z mydĹem.
Podczas stosowania nie dopuszczaÄ do kontaktu ze skĂłrÄ i oczami.
Manipulacje z paskami wykonywaÄ w rÄkawicach ochronnych.
ToksycznoĹÄ amitrazu wzrasta w obecnoĹci soli miedzi, a skutecznoĹÄ spada w obecnoĹci butylotlenku piperonylu. NaleĹźy unikaÄ stosowania tych substancji jednoczeĹnie z amitrazem.
Podczas stosowania dawek 5-krotnie wyĹźszych od zalecanych przez 6 tygodni nie zaobserwowano wystÄ pienia objawĂłw niepoĹźÄ danych.
SZCZEGĂLNE ĹRODKI OSTROĹťNOĹCI DOTYCZÄCE UNIESZKODLIWIANIA NIE ZUĹťYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB ODPADĂW POCHODZÄCYCH Z TEGO PRODUKTU
Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny lub jego odpady naleĹźy unieszkodliwiÄ w sposĂłb zgodny z obowiÄ zujÄ cymi przepisami.
Amitraz jest toksyczny dla ryb , naleĹźy zwrĂłciÄ uwagÄ, aby preparat nie dostaĹ siÄ do zbiornikĂłw ani ciekĂłw wodnych.
NAPIS âWYĹÄCZNIE DLA ZWIERZÄTâ ORAZ WARUNKI LUB OGRANICZENIA DOTYCZÄCE DOSTAWY I STOSOWANIA
DO PODAWANIA POD NADZOREM LEKARZA WETERYNARII
NAPIS âPRZECHOWYWAÄ W MIEJSCU NIEDOSTÄPNYM I NIEWIDOCZNYM DLA DZIECIâ
PRZECHOWYWAÄ W MIEJSCU NIEDOSTÄPNYM I NIEWIDOCZNYM DLA DZIECI
OKRES WAĹťNOĹCI
Okres trwaĹoĹci dla produktu leczniczego weterynaryjnego zapakowanego do sprzedaĹźy – 1 rok.
ZuĹźyÄ natychmiast po otwarciu opakowania bezpoĹredniego.
 NUMER POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU
Pozwolenie nr 2085/11
Teks pochodzi ze strony producenta leku Biowar 500.
 {uniform form=5/}
Dodaj komentarz