Chronimy dzikie zapylacze

Chronimy dzikie zapylacze

Jedną z inicjatyw jakimi “Ślężańskie Miody” moĹźe się pochwalić to walka nie tylko o zdrowie pszczoły miodnej. W ramach naszej akcji Bzykająca przyczepka ktĂłrej celem było zebranie funuszy na zakup pszczelarskiej przyczepki, udało nam się stworzyć coś co wyróşniało nas spośrĂłd innych pszczelarskich projektĂłw.

Jako jeden z celów naszej akcji założyliśmy sobie zwrócenie uwagi na ochronę i poprawę życia dzikich zapylaczy w Polsce. Wiadomo że, pojedyńczym projektem nie jesteśmy w stanie wiele zmienić ale od czegoś trzeba zacząć, dlatego jako jedną z nagród za wsparcie naszego pomysłu były hotele dla dziko żyjących pszczół i motyli.

Ramach projektu stworzyliśmy około 15 hoteli w których mogły zamieszkać dzikie pszczoły i motyle. Wszystkie trafiły do naszych wspierających a część z nich możecie podziwiać w naszej galerii.

Zachęcamy zatem do tworzenia własnych schronisk dla dzikich zapylaczy. Pamiętajcie takĹźe o wystawieniu na balkonie czy w ogrodzie misek z wodą i sadzeniu kwiatĂłw oraz ziół, poniewaĹź własnie tam nasi “bzykający przyjaciele” znajdą nektar, pyłek i wode ktĂłre są im niezbędne do przeĹźycia.

 {imageshow sl=31 sc=2 /}

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *