Sukces projektu “Bzykająca przyczepka – edukuje” – KrĂłtkie podsumowanie

Sukces projektu “Bzykająca przyczepka – edukuje” – KrĂłtkie podsumowanie

Minęło 50 dni od rozpoczęcia projekt i po chwilach zwątpienia projekt udało się zamknąć z bardzo dobrym wynikiem 😀 Po właśnie 50 dniach udało się zgromadzić kwotę 4686 zł, ktĂłrą przeznaczymy na zakup uli edukacyjnych, wydanie ulotek informacyjnych i zakup mikroskopu do obserwacji pszczół z bliska. 

Dla kogoś kto obserwował nasz projekt zapewne zauwaĹźy, Ĺźe juĹź podczas trwania tego projektu bywało róşnie. Bywały momenty gdy projekt “pauzował” długie dni, ale to za sprawą Świąt BoĹźego Narodzenia i Sylwestra. Nie ma w tym nic dziwnego, ale start projekt właśnie w miesiącu Grudniu, gdzie ruch w kaĹźdym interesie (tak mi się wydaje) zwalnia, miał sprawdzenie “na własnej skĂłrze” czy rzeczywiście tak jest. I moje przypuszczenia się sprawdziły. Statystyki w dniach świątecznych łącznie z nowym rokiem mĂłwią same za siebie. Przyznam szczerze. Miałem wątpliwości czy projekt się uda. Sami oceńcie.

JednakĹźe z nowym rokiem odĹźyły nadzieje i prawie codziennie nasze konto zasilała jakaś kwota. Mimo tego, iĹź parę dni przed końcem projektu uzbierałem potrzebną kwotę, to bardzo waĹźną rzeczą było to, iĹź wsparcie nie skończyło się razem z przekroczeniem progu finansowania. Dzięki dodatkowemu wsparciu jakie otrzymałem, zamierzam zakupić mikroskop do obserwacji pszczół z bliska. Obecnie trwają rozmowy z firmą Delta Optical na temat odpowiedniego mikroskopu. Oczywiście za dodatkową kwotę nie zakupię super sprzętu, ale spełni doskonale swoje zadanie i dzieci będą mogły zobaczyć pszczoły z bliska. ChociaĹź powiem, Ĺźe sam z wielką chęcią poznam pszczoły jeszcze bliĹźej 😀

Obecnie jeszcze trwa księgowanie kwot, ale w przeciągu paru dni powinniśmy otrzymać nasze fundusze. Jak tylko je otrzymam to zaczynam działać 😀 Ruszą maszyny w drukarniach, zamĂłwimy ule edukacyjne i rozpoczynam przygotowania to wysyłki nagrĂłd.

A teraz coś od moich dziewczyn 😀 Dzisiejszy dzień był wyjątkowo ciepły, więc postanowiłem odwiedzić pasiekę, poniewaĹź byłem przekonany, Ĺźe niektĂłre z pszczół postanowią dokonać małego oblotu. Mimo tego iĹź było ciepło pszczoły spokojnie siedziały w ulach i tylko kilka z nich postanowiło polatać, ale to tylko dobry znak. PoniĹźej zobaczycie pierwsze trzy wiosenne pszczółki 😀 Mam nadzieje, Ĺźe mimo tak zmiennej i wietrznej pogody pszczoły spokojnie wytrzymają do wiosny. 

Wkrótce będziecie mieli okazję poznać naszych partnerów, którzy wsparli nasz projekt, każdy na swój wyjątkowy sposób!

 

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *