“Bzykająca przyczepka – edukuje” – zaczynamy!

“Bzykająca przyczepka – edukuje” – zaczynamy!

“Bzykająca przyczepka – Edukuje” – Zaczynamy!

No to zaczynamy!

Od zakończenia zbiĂłrki na realizację projektu “Bzykająca przyczepka – Edukuje” minęło juĹź prawie 3 tygodnie. Kilka nagrĂłd zostało juĹź wysłane do naszych wspierających, mimo tego, Ĺźe nadal czekamy na przekazanie nam funduszy przez portal prowadzący zbiĂłrkę. Nie marudzę jednak, a pochwalę się, Ĺźe nastąpił mały start.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych, udało mi się rozpocząć akcję edukacyjną na pobliskim parkingu. Przy ulicy Armii Krajowej w Sobótce, na dużym parkingu który każdy w naszej okolicy zna, stanął pierwszy ul. Co prawda nie było on przeszkolony, a pogoda była wyjątkowo wietrzna, a pobliskie pagórki były pokryte mglą, ale spełnił swoją funkcję. Jaką?

Oto pierwsza dwĂłjka dzieci i ich rodzice miały juĹź okazję skorzystać z pierwszej skromnej lekcji o pszczołach. Pogoda mam trochę nie dopisała, ale nie marudĹşmy bo to w końcu środek zimy 😀 Ul ktĂłry posłuĹźył nam do celĂłw edukacyjnych trafi tego lata do pasieki, ale pĂłki co udało się do niego zabrać plastry z “suszem” do ktĂłrego pszczoły zbierają miĂłd i z ktĂłrego wygryzają się młode pszczoły.

Największą radością było według mnie przebranie pszczelarskie. Jak sami widzicie poniżej dzieciom przypadły one do gustu. Wyobraźcie sobie teraz co się będzie działo w przedszkolach które odwiedzimy wiosną i latem. Nawiasem mówiąc, to spotkanie na parkingu dało mi pewien pomysł, który również może wpisać się do realizacji projektu który sobie założyłem. Zgadnijcie co wpadło mi do głowy?!

Serdeczne podziękowania należą się Pani Ani z rodziną za pozwolenie na udostępnienie zdjęć z tego wspaniałego dnia. Wiem z doświadczenia, że nie wszyscy by się zgodzili. Serdeczne pozdrowienia dla całej rodzinki Pani Asi!

 

{imageshow sl=37 sc=22 /}

 

Co sądzicie o naszej pierwszej lekcji? Zostawcie swoją opinię żebym wiedział co o tym sądzicie :D 

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *