XII Tradycje Stołu Wielkanocnego Marcinowice

XII Tradycje Stołu Wielkanocnego Marcinowice

XII Tradycje Stołu WIELKANOCNEGO Marcinowice, 20 Marca 2016

“Zespół Szkół w Marcinowicach gościł Tradycje juĹź po raz dwunasty, a z rosnącej sławy prezentacji wielkanocnych przysmakĂłw i rękodzieła dumy nie krył wĂłjt Władyslaw Gołębiowski, ktĂłry wraz ze starostą świdnickim Piotrem Fedorowiczem otworzył spotkanie. Minister edukacji Anna Zalewska stwierdziła, Ĺźe Marcinowice dorobiły się rozpoznawalnej i cennej marki” – tak komentowało to wydarzenie portal Świdnica24. Oczywiście i nas tam nie mogło zbraknąć.

No to jedziemy

Spakowałem ostatnie sztuki miodu z ubiegłego roku i postanowiliśmy podbić imprezę 😀 OprĂłcz miodĂłw, kaĹźda osoba ktĂłra odwiedziła nasze stoisko mogła nabyć pyłek pszczeli, propolis, świece z wosku pszczelego i specjalnie na okazję tej imprezy maści z propolisu. Te produkty jednak nie były najwaĹźniejsze. Zapytacie w takim razie co było jeszcze waĹźniejsze? Zaraz do tego przejdę, ale najpierw obejrzyjcie nasze zdjęcia.

{imageshow sl=43 sc=25 /}

 

Podczas tej fantastycznej imprezy odbyła się druga lekcja edukacyjna z projektu “Bzykająca przyczepka edukuje”. Z czystym sumieniem mogę przyznać, Ĺźe kaĹźda osoba odwiedzająca nasze stoisko została w pewien sposĂłb przekonana do pszczół i ich roli w przyrodzie. Ilości rozdanych nasion roślin miododajnych i ulotek informacyjnych to około 200 sztuk, co na pewno wpłynie na świadomość ludzi i w pewien sposĂłb pomoĹźe pszczołom. Największym zainteresowaniem cieszyły się pszczoły pod mikroskopem i ul edukacyjny. Największe wraĹźenie oczywiście robiła noga pszczoły i jeszcze jeden ciekawy preparat, ktĂłry wkrĂłtce zobaczycie wkrĂłtce w naszym konkursie. 

Najciekawsze jest jednak to, Ĺźe najbardziej motywującą informację udało mi się zapisać na małej kamerce ustawionej na słoikach z miodem. Usłyszycie ją pod koniec tego filmu 😀

 

 

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA ORGANIZATORÓW ZA ZAPROSZENIE NA TAKĄ SUPER IMPREZĘ. MAMY NADZIEJ ŻE ZA ROK RÓWNIEŻ SIĘ SPOTKAMY.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *