Majowy Targ Ziemi w Bzowej Ostoi – Relacja z imprezy

Majowy Targ Ziemi w Bzowej Ostoi – Relacja z imprezy

W piękną słoneczną Niedzielę, w okolicy Pałacu KraskĂłw, odbył się Pierwszy Majowy Targ Ziemi … bez wątpienia niejedna impreza mogła pozazdrościć takiej organizacji. Główny organizator, Kooperatywa124, przygotował wszystko wzorowo, łącznie z zamĂłwieniem pięknej słonecznej pogody.

Kooperatywa 124 – słów kilka o organizatorach

Kooperatywa124 to pomysł dwóch mieszkanek gminy Marcinowice: Izabelli Gamperl oraz Joanny Maślukiewicz, które mówią o sobie: “Stanowimy nieformalną grupę zaprzyjaźnionych, certyfikowanych ekologicznie lub pracujących naturalnymi metodami gospodarstw, prowadzonych przez podobnie myślących ludzi, podążających za wspólną ideą. Uprawiamy ziemię, czerpiemy radość z hodowli zwierząt gospodarskich.
To wszystko daje nam poczucie samowystarczalności.
Od wielu lat praktykujemy bezpośrednie zaopatrywanie się w płody ziemi o wysokiej wartości biologicznej, dzięki czemu minimalizujemy zależność od supermarketów i polegania na tzw. żywności masowej.”

Ja od siebie mogę powiedzieć, Ĺźe obie Panie są mega przesympatycznymi osobami, ktĂłre wywarły na mnie super wraĹźenie. Dlaczego? Kto był z nami ten wie, Ĺźe organizacja takiej imprezy z taką róşnorodnością wystawcĂłw, wymaga bardzo dobrego zmysłu organizacyjnego. Tym bardziej chylę czoła, bo impreza wyszła super. Mam nadzieję, Ĺźe kolejne na kolejne Targi Ziemi rĂłwnieĹź zostaniemy zaproszeni i znowu się spotkamy 😀

Edukacja

Korzystając z okazji jaką dała mi piękna pogoda osoby ktĂłre odwiedziły stoisko miały okazję kupić pierwszy tegoroczny miodek. Nic w tym niezwykłego, prawda? Otóş praktycznie kaĹźdy odwiedzający (oprĂłcz tych ktĂłrzy się bali :D) miel okazje sprĂłbować inhalacji powietrzem propolisowym z ula inhalacyjnego, zobaczyć pyłek kwiatowy na mniszku lekarskim, a dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcie w stroju pszczelarskim … oczywiście w moim towarzystwie 😀 Bardzo cieszy fakt, Ĺźe świadomość ludzi na temat poĹźyteczności pszczół i ich roli dla nas jest coraz większa.

 

 {imageshow sl=49 sc=28 /}

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *