Motyle, Motylki czyli wizyta w Motylarni

Motyle, Motylki czyli wizyta w Motylarni

Motyle, Motylki czyli wizyta w Motylarni w Niechorzu

Korzystając z wolnych chwil podczas urlopu, razem z Ĺźoną udaliśmy się do Motylarni w Niechorzu. Powiem szczerze z całego urlopu będzie to jedna z ciekawszych rzeczy jakie widzieliśmy 😀 Ale do rzeczy.

Sama motylarnia znajduje się w Niechorzu, w sąsiedztwie Latarni Morskiej i Parku miniatur Latarni Morskich (ktĂłre teĹź warto jest odwiedzić) i ma kształt kopuły w kolorze białym. Z zewnątrz przypomina ona połowę kuli golfowej, ale w środku ma średnicę około 10 metrĂłw i wysokość rĂłwnieĹź około 10 metrĂłw. W środku panuje iście tropikalny wilgotny klimat, ale nie powinno to nikomu przeszkodzić poniewaĹź widok latających dookoła motyli rekompensuje wszystko 😀

Oczywiście mĂłgłbym się rozpisywać Ĺźe warto to zobaczyć itd, ale sami zobaczcie i oceńcie 😀 Zostawcie proszę jakiś komentarz pod filmem lub artykułem, bo chcę poznać wasze zdanie na temat tego miejsca.

 

 

WaĹźna informacja dla was !

Czy nasz dotyk szkodzi motylom?
Motyl, to niezwykle delikatne stworzenie i niestety nasz dotyk, chociażby najbardziej delikatny, uszkadza mu skrzydła, przez co nie może on swobodnie latać. W naturalnym środowisku, motyl z uszkodzonymi skrzydłami, staje się łatwym celem dla drapieżników, ma też ograniczone możliwości odżywiania się, przez co w rezultacie krócej żyje.

 

 

{imageshow sl=61 sc=31 /}

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *