Jak rozpoznać drzewa? To wiedzą w Tuszynie!

Jak rozpoznać drzewa? To wiedzą w Tuszynie!

Dendrologiczna ścieĹźka edukacyjna – Tuszyn

Jakiś czas temu odwiedziłem szkołę w Tuszynie. Szczerze przyznam że trafiłem tam przez przypadek i odkryłem Dendrologiczną ścieżkę edukacyjną. Dendrologia jak mówi ciocia Wikipedia, to drzewoznawstwo – dział botaniki zajmujący się drzewami i krzewami, w tym m.in. ich morfologią, anatomią, geografią, genetyką. Zajmuje się też introdukcją – wprowadzeniem do uprawy obcych gatunków roślin oraz ich aklimatyzacją.

To tak z grubsza. Natomiast skupmy się na fakcie że sama ścieżka jest super pomysłem i sprawą. Oczywiście jest to super sprawa w mojej opinii. Z chęcią zobaczyłbym takich ścieżek więcej w naszej okolicy, zwłaszcza w drodze na Ślężę.

Pomarzymy!

WyobraĹşcie sobie, Ĺźe wędrując na Ślężę po drodze znajdowałaby się ścieĹźka z informacjami o naszym regionie. Ba nie tylko o zasobach naturalnych, ale i historii. ZarĂłwno tej dalszej jaki tej bliskiej. Posiadamy obecnie coraz więcej działaczy i ludzi ktĂłrzy interesują się naszym regionem. Pięknie mi się pomarzyło.Tutaj polecę książkę “Od Zobten do SobĂłtki”. Zrobiła na mnie ogromne wraĹźenie. Zwłaszcza zwyczaje panujące tutaj w latach przed II Wojną Światową.

Super reporter w akcji 😀

 

No i musi być teĹź parę zdjęć 😀

 

 {imageshow sl=73 sc=37 /}

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *